Cesty domů

Primě velice dlouho chyběl seriál, který by se svou popularitou mohl alespoň částečně vyrovnat veleúspěšné Ordinaci v růžové zahradě. Po ukončení děje Velmi křehkých vztahů tak bylo potřeba nějak zalepit prázdné místo. K tomu došlo až s příchodem seriálu Cesty domů. Ten se rozhodl vsadit na staletí osvědčeném tématu o dvou znepřátelených rodech, pro něž je nenávidět toho druhého věcí ctí. Na obrazovky se tak dostali zamotané osudy Kosíků a Bernátů. Petr Kosík a Rudolf Bernát byli nejlepšími přáteli, dokonce tak velkými, že si Rudolf vzal Petrovu sestru. Avšak pak přišlo rozhodnutí o společném útěku přes hranice, jenž nedopadl zrovna podle jejich představ. Petrova sestra přišla o život a Petr si musel projít nepříjemným exemplárním potrestáním. Za vše celé roky proklíná Bernáta.

Jeho profesní kariéra nabrala strmí růst. Nyní je Rudolf primářem kardiochirurgie, jíž dovedl výtečné pověsti široko daleké. To Petr stále musí trpět ústrky od kolegů. v podstatě v tuto chvíli není nic, co by tyto dva spojovalo. Ba naopak se neustále kvůli Martinovi dohadují. Martinův biologický otec je sice Rudolf, avšak lásku a zázemí dostal od Petra, jehož považuje za svého otce a Bernáta přímo nesnáší. Jediný, kdo v tuto chvíli věří v usmíření těchto dvou je Rudolfova matka Zina. ta se celé ty roky snažila vždy na výročí úmrtí Petrovi sestry organizovat pietní večeři, jakožto snahu tyhle dva usmířit. Avšak marně. Svou snahu však Zina nevzdala ani na smrtelné posteli. Její poslední vůle tak obsahuje podmínku, že Rudolf zdědí rodný dům jen pokud přebere její ordinaci na půl s Kosíkem. Společné ordinování se neobejde bez nekončících dohadů.

Své cesty domů se snaží najít i jejich děti. A je jedno, zda jde o Ríšu, který trpí ve stínu otce nedostatkem sebedůvěry a vůbec se mu nechce stát se příštím primářem kardiochirurgie. Své problémy má i Soňa. Život v manželství s Honzou považuje za definitivně skončený a nové štěstí by ráda prožila se svou dávnou láskou. Avšak svou volbou spouští sérii událostí vedoucí až k smutnému konci. Zásadní úlohu tak musí sehrát nejmladší Vendy, jíž zkříží cestu mladý Kosík. Ač mezi Šimonem a Vendy taktéž zpočátku panuje jisté napětí, tak nakonec převládá vzájemná přitažlivost. Cesty domů online nabízí každým dílem spoustu nepředvídatelných dějových zvratů ve vzájemné nevraživosti Bernátů a Kosíků.