Comeback ke shlédnutí

Pokud padne na přetřes otázka nejzábavnějšího sitkomu posledních let, tak se dozajista velice často budeme scházet s odpovědí Comeback. A to po právu, jelikož tato situační komedie přes svůj nenápadný nástup předčila očekávání tvůrců. Veškeré ty přípravy před začátkem natáčení se opravdu vyplatily. Jelikož do té doby byly povedené sitkomy spíše raritou, tak se Nova rozhodla povolat na pomoc zkušeného amerického tvůrce, pod jehož taktovkou se tým složený ze scénáristů, ale také běžných blogerů naučil všechny podstatné základy při práci s postavami, na nichž záleží velká část úspěchu nového seriálu. To dopomohlo zrodu dost svéhlavých a osobitých hlavních hrdinů, jejichž počínání se točí kolem bývalé popové hvězdy Tomi Paciho.

Kdysi bývali jeho písně naprostým hitem, avšak showbyznys je hodně tvrdý a nikoho nešetří. Tomáš se tak od té doby nějak snaží přežít ve světě běžných smrtelníků. O obživu je mu stará provozování vlastního obchodu s hudebninami, v němž zaměstnal svého bratra Františka. Toho ale nikdo nezná pod jiným jménem, než Ozzák. Ozzák je nefalšovaným představitel metalové hudby, přižemž jiný hudební styl naprosto neuznává. O to větší trapasy musí Tomáš každodenně řešit, když se nějaký nepoučený člověk zatoulá k nim do krámku. Jakmile má zájem o nějaké slaďáky Tomiho kamarádů, pozná Ozzákovo přesvědčení kázat o tom jediném správném stylu. není tedy až takovou výjimkou zákazník utíkající se slzami v očích. Tomi zkrátka nemá snadný život a na klidu mu nepřidává ani starost o dospívající dceru.

Ta má však na otcovu až přehnanou starostlivost úplně jiný nadhled. v podstatě všechny pořádné akce musí podnikat na zapřenou. V tomhle závidí dvojčatům ze sousedství, která mají úplně jiný režim. Simona tráví dny i noci v práci a k výchově má hodně neortodoxní přístup. Máme tu tak další rovinu pro nejednu vtipnou scénu, kdy naprosto rozdílný Lexa se Sašou musí řešit záležitosti, které většina z nás považuje za běžné. Comeback je zkrátka postaven na dotažením scének do extrému, přičemž zde zůstává povedeně zakomponovaná míra nadhledu. A to je ono tajemství, proč je Comeback online stále tak populární, i když se jedná o několikátou reprízu. Divák nepotřebuje snahu o inteligentní humor, divák se chce bavit, nutnost neustále nad něčím přemýšlet si užije více než dost během každodenních starostí.